jablkove hodovanie 2021
09Oct

Jablkové hodovanie

Už pravidelne sa prvý októbrový víkend stretávajú milovníci jabĺk na viacerých miestach v Bratislave ako aj po celej bratislavskej župe, aby si vychutnali chuť tohto ovocia a rôznych výrobkov z neho. Jablkové hodovanie sa koná od roku 2008 a nám bolo cťou zúčastniť sa tohto podujatia s našou ľudovou hudbou v mestskej časti Bratislavy, v Devínskej Novej Vsi. Tohtoročné hodovanie bolo o to zaujímavejšie, že bolo súčasťou oslavy Dňa obce pri príležitosti 570. výročia prvej písomnej zmienky. Návštevníci mali možnosť ochutnať rôzne odrody jabĺk a veľké množstvo výrobkov z nich, napríklad viaceré druhy koláčov, mušty či sajdre.

Naša cimbalová kapela zahrala návštevníkom ľudové piesne z rozličných kútov Slovenska – Podpoľania, Horehronia, či piesne z Východného Slovenska. Vystúpenie LH Paprčkovci spestrili aj speváčky Ninka Paprčková (8 rokov) a Simona Velčíková, ktoré za svoj umelecký výkon zožali veľké ovácie. Veľmi nás potešilo, že si s nami publikum zaspievalo známe ľudové piesne ako napríklad Mám ja hrušku, Borovka, borovka či A ja taká dzívočka alebo Ej, čárny ši jak cigán.

Keďže podujatie bolo podporené aj vydareným počasím, o návštevníkov hodovania nebola núdza a dúfame, že sme im svojou hrou spríjemnili tento deň. Ďakujeme za pozvanie riaditeľovi Istra centra Rasťovi Šimkovičovi a tešíme sa na Jablkové hodovanie v Devínskej Novej Vsi aj budúci rok, snáď opäť aj s ľudovou hudbou Paprčkovci.